Msza Święta w dniu Kanonicznej Wizytacji Biskupiej – 2015

W dniu dzisiejszym gościliśmy w Naszej Parafii biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej J.E. Ks. Bp Wiesława Śmigla.

J.E. Ksiądz Biskup uczestniczył w Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Leśnicach, a o godz. 12:00 celebrował kanoniczno-wizytacyjną Mszę Świętą w kościele filialnym w Pogorzelicach.

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować bardzo serdecznie Księdzu Biskupowi za możliwość wspólnej modlitwy.

Wasza Ekscelencjo, Dostojny Księże Biskupie!

W imieniu całej Wspólnoty parafialnej pragniemy złożyć Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania za obecność wśród nas.

Dziękujemy za spotkania z wiernymi naszej małej wspólnoty i za słowo pasterskie skierowane do każdego z nas podczas tego spotkania i niedzielnej mszy świętej.

Szczególnie dziękujemy za modlitwę w naszej intencji. Dziękujemy za cały trud kanonicznej wizytacji naszej parafii.

To, że odbywa się ona w Roku Życia Konsekrowanego, w Światowym Dniu Misyjnym, a główna Msza Święta tej wizyty w kościele filialnym w Pogorzelicach, odczytujemy jako dar i zadanie.

Dar, bo doświadczyliśmy, że Kościół jest apostolski. Oto pośród nas stanął Apostoł posłany przez Chrystusa, aby nas pouczał, umacniał w wierze i błogosławił nam. Umacniał w wierze prezbiterów, którzy będąc z nami na co dzień przedłużają apostolską posługę.

Zadaniem zaś, bo uświadamiamy sobie, że Kościół Powszechny potrzebuje naszej gorącej modlitwy za Ojca Świętego, za biskupów i kapłanów. Potrzebuje także, naszego osobistego nawrócenia, naszej dojrzałej wiary.

Dziękując więc serdecznie za wszelki dar, który dzięki posłudze Jego Ekscelencji stał się naszym udziałem, prosimy o przyjęcie zapewnienia o naszej modlitwie w intencji Księdza Biskupa i wszystkich biskupów świata, w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła Powszechnego. Będziemy się modlić do Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i naszego Patrona św. Józefa. Przyrzekamy także nie zmarnować danego nam przez Pana Boga czasu, aby w dalszym ciągu umacniać naszą Wiarę.

Prosimy przyjąć serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego w pracy apostolskiej i w życiu osobistym.

 

W tym miejscu zapraszamy do przeglądnięcia naszej Galerii ze zdjęciami ze Mszy Świętej w kościele filialnym w Pogorzelicach.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności