Duszpasterze parafii

2016 – ks. proboszcz Robert Mikulski

Ksiądz Robert Mikulski jest magistrem teologii. Wyświęcony na kapłana w 2002 roku w Pelplinie. Wcześniej swoją posługę jako wikariusz pełnił m.in. przez siedem lat w parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Łebie oraz parafii p.w. Trójcy Świętej w Kościerzynie (od 20 sierpnia 2013 roku).

2003-2016 – śp. ks. proboszcz Antoni Firmanty

Ksiądz Proboszcz Naszej Parafii przez ponad 12 lat, do dnia swojej śmierci, tj. 23 stycznia 2016 roku. Urodził się dnia 26 maja 1952 roku w Szumsku. Po ukończeniu szkoły podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Ściegiennego w Kielcach, w roku 1971 rozpoczął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Czas formacji został przerwany na dwa lata, ponieważ zgodnie z ówczesnymi zarządzeniami i ustrojem kandydaci do kapłaństwa byli zobowiązani do odbycia służby wojskowej. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1978 roku w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.

Swoją pierwszą posługę wikarego (Pawłowice, Brzóza, Sandomierz – parafia św. Pawła Apostoła), a później jako proboszcz (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu – jako pierwszy proboszcz tej parafii, parafia p.w. św. Wawrzyńca w Sieciechowie, parafia p.w. Wszystkich Świętych w Wszechświętych) pełnił w Diecezji Sandomierskiej, a od roku 2000 w Diecezji Pelplińskiej. Uroczyste wprowadzenie na urząd proboszcza w Parafii w Leśnicach nastąpiło w dniu 27 sierpnia 2003 roku. Zmarł nagle w dniu 23 stycznia 2016 roku. Śp. Ksiądz Proboszcz został pochowany na cmentarzu parafialnym w dniu 28 stycznia 2016 roku o godzinie 12:00 w parafii p.w. św. Stanisława w Szumsku.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.

ks. Marek Weltrowski

2000-2003 – ks. proboszcz Marek Weltrowski