Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Maszota z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom Teresy Rapalskiej oraz Bogusławy Rapalskiej. Składam podziękowania Pani Krystynie Rudniewskiej z wnuczkiem Pawłem oraz Pani Halinie Ludwik za zagrabienie i uprzątnięcie liści wokół kościoła parafialnego w Leśnicach. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się charytatywny kiermasz i zbiórka ofiar dla Laury chorej na SMA, pod hasłem: „Ciasto kupujesz, życie ratujesz”. Zachęcam wszystkich Parafian do włączenia się w to dzieło.

3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 8 zł. Ilość świec jest ograniczona. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

4. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na Kościoły Wschodu. Bóg zapłać!

5. Transmisja Mszy św. on-line w niedzielę o godz. 12.00. Znacznie została poprawiona jakość głosu transmisji.

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek – wspomnienie Śś. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu,

– niedziela – pierwsza niedziela Adwentu.

7. Dziękuję tym Parafianom, którzy troszczą się o nasze kościoły i składają indywidualne ofiary na utrzymanie świątyń. Bóg zapłać!  Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności