Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Zwykłą – 31.01.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Stępień z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom: Gąsior i Ślusar. Bóg zapłać!

2. Za tydzień po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki, na odbudowę kościoła w Kasparusie, który w nocy z 30 na 31 grudnia 2020 r. spłonął. Bóg zapłać!

3. W najbliższą sobotę 6 lutego, odbędzie się zbiórka złomu dla Laury chorej na SMA. Jeśli ktoś ma niepotrzebny złom, prosimy o dostarczenie do w Leśnicach prze remizie Straży Pożarnej, a w Pogorzelicach na podwórko u Pana Sołtysa. Szczegółowe informacje na plakatach.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszam na Msze św. w Pogorzelicach na godz. 16.00, a w Leśnicach na godz. 17.00. Tego dnia kolekta na zakony klauzurowe – Bóg zapłać! Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. proszę, aby dzieci przyniosły świece, które podczas Mszy św. w Leśnicach zostaną pobłogosławione. Zachęcam wszystkich parafian do przyniesienia świec z racji święta.

Wszystkich chętnych zapraszam do pomocy przy rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowych, po Mszach św. tego dnia w Pogorzelicach i Leśnicach. Bóg zapłać!

– środa – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa błażejowego.

– czwartek – I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, I piątek miesiąca – spowiedź w kościele w Pogorzelicach od godz. 15.30, o godz. 16.00 Msza św.

W Leśnicach spowiedź od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

– sobota – wspomnienie śś Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii –  I sobota miesiąca – odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Dziękuję za wszelką życzliwość i niech Pan Bóg nam błogosławi.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności