Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – 28.03.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinom: Malinowskich i Klebbaz Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom: Helena Rapalska, Maria Kubiak, Bednarek, Ligockich. Bóg zapłać!

2. Bóg zapłać za udział w sobotniej spowiedzi przedświątecznej.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE  MĘKI,  ŚMIERCI  I  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  W  NASZEJ  PARAFII:

WIELKI  CZWARTEK

o godz. 18:00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i tam Adoracja do godz. 20:00.

WIELKI  PIĄTEK

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ: o godzinie 16:00 w POGORZELICACH, a o godz. 18:00 w LEŚNICACH oraz ADORACJA KRZYŻA. Po Adoracji Krzyża, Komunia św., a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 20:30. Następnie o godz. 20:30 odśpiewamy wspólnie GORZKIE ŻALE.

w Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY (tzw. święty post paschalny), czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta), obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

WIELKA  SOBOTA

– ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

                        – Dziechlino o godz. 10:00,

                        Pogorzelice o godz. 10:30,

                        – Leśnice o godz. 11:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 20:00 do godz. 22:00.

o godz. 22:00 w Leśnicach rozpocznie się LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ zakończona procesją rezurekcyjną. Przynosimy świece.

WIELKANOC – NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

godz. 8:00 w Pogorzelicach – procesja rezurekcyjna z Eucharystią,

godz. 10:30 w Leśnicach.

Serdecznie zapraszam do udziału w najważniejszych wydarzeniach naszej wiary

4. Proszę zgłaszać chorych z racji zbliżających się Świąt. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed Świętami odwiedzę w WIELKĄ ŚRODĘ od godz. 8:00.

5. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na „Weekend dla narzeczonych”. Jest to przygotowanie do małżeństwa w formie rekolekcji, zakończony otrzymaniem zaświadczenia o jego ukończeniu. Odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia w Lęborku. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl

6. Od poniedziałku Msze św. dni powszednie w Leśnicach o godz. 18:00.

7. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Mirosław Formela z Leśnic, i śp. Zbigniew Raczkowski z Pogorzelic. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

9. Ostatnia DROGA KRZYŻOWA w Pogorzelicach w środę o godz. 17:00.

            Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

10. Osoby pragnące pomóc w robieniu dekoracji Triduum Paschalnego zapraszam do naszych kościołów:

            – poniedziałek o godz. 18:45 w Pogorzelicach,

            – wtorek o godz. 18:45 w Leśnicach.

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, za przygotowanie palm na dzisiejszą niedzielę, za modlitwy i składane ofiary, również te indywidualne oraz na konto parafialne. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności