Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą – 31.10.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Hommel; w Pogorzelicach Rodzinom Pań: Elżbiety i Katarzyny Sobczak. Bóg zapłać!

2. Msze św. w dni powszednie będą sprawowane od dzisiaj przez cały rok o godz. 17:00.

3. Na stronie internetowej Parafii i Facebook’u do pobrania zdjęcia z bierzmowania.

4. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się w kościele w Leśnicach  5 listopada br. o godz. 17:00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., potem będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty. 

5. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną modlitwę różańcową w kończącym się październiku. Niech Matka Boża wyprasza nam u swojego Syna wszelkie potrzebne dla nas łaski w drodze ku świętości.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się kiermasz ciast i zbiórka na budowę Hospicjum w Pogorzelicach. Polecam ofiarności Parafian.

7. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

8. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji, z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (napisać proszę godzinę) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br.

9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w Leśnicach o godz. 9:00, w Pogorzelicach o godz. 10:30. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w Mszy św. W parafii Św. Maksymiliana i Wszystkich Świętych w Lęborku przy ul. Kaszubskiej Suma Odpustowa o godz. 13:00 oraz nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu po Mszy św. Przez cały listopad (codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz jakąkolwiek modlitwę za zmarłych.

– wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msza św. z wypominek jednorazowych z modlitwą za zmarłych w Pogorzelicach o godz. 16:00, a w Leśnicach o godz. 17:00.

– czwartek – I Czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,

– piątek – I Piątek miesiąca, Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00, o godz. 16:00 Msza św., w Leśnicach spowiedź od godz. 16:30 do 17:00, o godz. 17:00 Msza św. oraz spotkanie synodalne.

sobota – I sobota miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności