Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu – 06.03.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Sołtys z Leśnic PKP; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Łoś i Karkowskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek święto 550 rocznicy poświęcenia Bazyli Katedralnej w Pelplinie,

– Rozpoczęliśmy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach i o godz. 10:00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– sobota – odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną od godz. 8:00.

3. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do przeżywania w naszej parafii REKOLEKCJI WIELKOPOSTYNYCH, które rozpoczniemy za tydzień, w niedzielę 13 marca br., a poprowadzi je ks. Marcin Woelke, twórca portalu internetowego priest.pl

4.  Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki w minioną niedzielę i Środę Popielcową, na rzecz pomocy Ukrainie. Zebraliśmy rekordową sumę 2.305,81 zł, które przekazałem zgodnie z Apelem ks. Biskupa do Caritas Diecezjalnej. Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać!

5. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszki dla polskich misjonarzy „Ad gentes”. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Zmarł ks. kan. Henryk Kreft, proboszcz parafii św. Maksymiliana M. Kolbego i Wszystkich Świętych w Lęborku. Lat 69. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się „eksportą” w poniedziałek, 7 marca 2022r. o godz. 19:00 pod przewodnictwem ks. Sławomira Prabuckiego, dziekana dekanatu lęborskiego. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 8 marca 2022r. o godz. 12:00 pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny w kościele pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego i Wszystkich Świętych w Lęborku. Ciało spocznie na cmentarzu parafialnym w Lęborku. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, szczególnie wszystkim Kobietom, z okazji ich święta, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności