Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Patelczyk z Leśnic; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Stencel i Domańskich. Bóg zapłać!

– Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16.00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na dekorację Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach i o godz. 10.00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do zaangażowania się w duchową adopcję – codziennie 1 dziesiątka różańca św., specjalna modlitwa i dodatkowa praktyka przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego, a nienarodzonego. Podejmiemy duchową adopcję podczas Mszy św. o godz. 17.00 w Leśnicach. Proszę przynieść świece.

3. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych, za Wasz trud, udział, modlitwę, świadectwo wiary i zaangażowanie. Niech dobry Jezus umacnia naszą wiarę w drodze do nieba. Bóg zapłać!

Dziękuję także za liczny udział w uroczystości odpustowej ku czci św. Józefa w kościele filialnym w Pogorzelicach. Niech św. Józef opiekuje się naszymi rodzinami i wyprasza Boże błogosławieństwo na każdy dzień.

4. PACZKA DLA UKRAINY

Wychodząc na przeciw rodzinom, które pozostały na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie, Caritas Diecezji Pelplińskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Przebieg akcji jest następujący:

Zadanie parafii polega na wypełnieniu kartonów ściśle określonymi produktami, tak aby paczka pomogła przetrwać jednej rodzinie przez tydzień;

• nasza parafia  proszona jest o wypełnienie 3 kartonów,
  • w naszej parafii proszę składać produkty w następujących miejscach:

Dziechlino – u Państwa Kijewskich

– Leśnice – u Pani Sołtys Marzeny Piotrowskiej

– Pogorzelice – w Świetlicy Wiejskiej w godzinach otwarcia.

• czas składania produktów: do 27 marca 2022 roku.

Produkty tylko i wyłącznie takie i w takiej ilości jakie znajdują się na liście!!!

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.