Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu – 03.04.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Razimowicz z Leśnic; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Aleksandy Wrześniewskiej i Bożeny Brzezickiej. Bóg zapłać!

Trwają prace porządkowe na placu za kościołem w Leśnicach.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach, w Pogorzelicach wyjątkowo w tę środę o godz. 18:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na dekorację Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach i o godz. 10:00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej.

– sobota – Spowiedź  przedświąteczna w naszej parafii od godz. 9:00 do 9:30 w Leśnicach, od godz. 9:40 do 10:00 w Pogorzelicach. Zapraszam i zachęcam wszystkich Parafian.

– niedziela Palmowa – podczas każdej Mszy św. poświęcę i pobłogosławię palmy. Przynosimy również Skarbonki Caritas – jako nasze wielkopostne dzieło pomocy bliźnim.

Za tydzień również wyjazd naszej młodzieży na Dzień Młodzieży do Kościerzyny. Wyjazd o godz. 11:30 powrót ok. godz. 19:00.

3. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

4.  Dzisiaj, w naszym powiecie odbywają się Lęborskie Pola Nadziei. Zapraszam do wzięcia udziału i wsparcia budowy hospicjum.

5. Za tydzień w niedzielę o godz. 19:15 w parafii MB Królowej Polski w Lęborku odbędzie się koncert pieśni pasyjnych „Ogrodzie Oliwny” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Serdecznie zapraszam.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności