Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej – 10.04.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Janneck, Hrycyk i Kolka z Leśnic; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Wrześniewska Jolanta, Stanisław, Wrześniewska Ewelina, Krzysztof, Zielińska Zdzisława, Andrzej, Guzek Mirosław, Renata. Bóg zapłać!

Dziękuję za przygotowanie palm na dzisiejszą niedzielę.

Bardzo dziękuję Panu Zdzisławowi Chojnackiemu, Wójtowi Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Zakładowi Usług Komunalnych, za szybką odpowiedź na moją prośbę i uporządkowanie terenu gminnego za kościołem w Leśnicach. Przypominam, że w tym miejscu obowiązuje zakaz wysypywania gruzu, ziemi i śmieci. Jednocześnie proszę wszystkich Parafian o zwrócenie uwagi, aby w tym miejscu zachować porządek. Bóg zapłać!

2. Bóg zapłać za liczny udział w sobotniej spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii. Okazja do spowiedzi w ramach „Nocy Konfesjonałów” w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku we wtorek 12:04 od godz. 20:00 do 23:00.

3.Droga Krzyżowa ulicami Lęborka w środę o godz. 19:30, początek przy kościele NMP Królowej Polski.

4. Dzisiaj o godz. 19:15 w parafii MB Królowej Polski w Lęborku odbędzie się koncert pieśni pasyjnych „Ogrodzie Oliwny” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Serdecznie zapraszam.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź pierwsza:

Kacper Mielewczyk, zam. parafia Białogarda, kawaler

Wiktoria Kuryło, zam. parafia Leśnice, panna

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w środę Droga Krzyżowa w Pogorzelicach o godz. 16:00. Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE  MĘKI,  ŚMIERCI  I  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  W  NASZEJ  PARAFII:

WIELKI  CZWARTEK

o godz. 17:00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. Podczas Eucharystii będzie udzielana Komunia Św. pod dwiema Postaciami: Ciała i Krwi Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i tam Adoracja do godz. 19:00.

WIELKI  PIĄTEK

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ: o godzinie 16:00 w POGORZELICACH, a o godz. 18:00 w LEŚNICACH oraz ADORACJA KRZYŻA. Po Adoracji Krzyża, Komunia św., a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 20:00. GORZKIE ŻALE odśpiewamy wspólnie zaraz po Liturgii Męki Pańskiej. Podczas Adoracji Krzyża zbieramy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Bóg zapłać!

w Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY, (tzw. święty post paschalny), czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta), obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

WIELKA  SOBOTA

– ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

                        – Dziechlino o godz. 9:30,

                        Pogorzelice o godz. 10:30,

                        – Leśnice o godz. 11:15.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 18:30 do godz. 20:00.

o godz. 20:00 w Leśnicach rozpocznie się LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ zakończona procesją rezurekcyjną. Przynosimy świece.

WIELKANOC – NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

godz. 8:00 w Pogorzelicach – procesja rezurekcyjna z Eucharystią,

godz. 10:30 w Leśnicach. Nie będzie Mszy o godz. 12:00.

Serdecznie  zapraszam  do  udziału

w  najważniejszych  wydarzeniach  naszej  wiary

7. Osoby pragnące pomóc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego zapraszam do naszych kościołów:

            – poniedziałek o godz. 18:30 w Pogorzelicach,

            – wtorek o godz. 18:45 w Leśnicach.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności