Ogłoszenia parafialne na Piątką Niedzielę Wielkanocy – 15.05.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Pawłowskim z pałacu w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Adrianny i Krzysztofa Borek oraz Anety Boguskiej. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski,

3. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszki na cele charytatywne. „Bóg zapłać!”

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

6. Zbliżamy się do uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca br.) W tym roku procesja będzie miała miejsce w Dziechlinie. Po Mszy św. o godz. 12:00 rozpoczniemy procesję do 4 (czterech) ołtarzy.

            Proszę o przygotowanie ołtarzy:

            Ołtarz Iprzy krzyżu – mieszkańcy Pogorzelic,

            Ołtarz IIna przystanku PKSmieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic,

            Ołtarz IIIprzy posesji Państwa Furga – mieszkańcy Leśnic strony kolejowej,

            Ołtarz IV oraz ołtarz Eucharystycznyprzy świetlicy wiejskiej – mieszkańcy Dziechlina.

7. Zapraszamy na kiermasz ukraińskich przysmaków w niedzielę 22 maja br. do Domu Pielgrzyma ul. Basztowa w Lęborku w godzinach 10:00-15:00.

8. Mamy nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury rasy katolickiej.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności