Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Najświętszej – 12.06.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Kustusz z pałacu w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Jabłońskich i Jasutowicz. Bóg zapłać!

Dziękuję Rodzicom dzieci I komunijnych za ofiarowanie 2 kompletów obrusów do naszych kościołów w Leśnicach i Pogorzelicach w ramach „Daru Ołtarza” Dzieci I Komunijnych. Bóg zapłać! Dziękuję również za posprzątanie naszego kościoła i terenu wokół kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

Bardzo serdecznie Państwu Danucie i Januszowi Hebbel z Leśnic, za uszycie i ufundowanie nakryć na ławki dla Dzieci I Komunijnych. Bóg zapłać serdeczne!

– poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, zapraszam na Mszę św. i Różaniec Fatimski z procesją do Groty Matki Bożej.

– wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Tego dnia Msze św. według następującego porządku:

– godz. 9:00 w kościele parafialnym w Leśnicach,

– godz. 10:30 w kościele filialnym w Pogorzelicach,

– godz. 12:00 w świetlicy w Dziechlinie, po Mszy św. rozpoczniemy procesję do 4 ołtarzy.

Proszę o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz Iprzy krzyżu – mieszkańcy Pogorzelic,

Ołtarz IIna przystanku PKSmieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic,

Ołtarz IIIprzy posesji Państwa Furga – mieszkańcy Leśnic strony kolejowej,

Ołtarz IV oraz ołtarz Eucharystycznyprzy świetlicy wiejskiej – mieszkańcy Dziechlina.

Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., a nie tylko w procesji.

Proszę naszych Strażaków o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Zapraszam chętnych do niesienia chorągwi. Dzieci I Komunijne, w albach, proszę, by sypały kwiatki oraz niosły symbole religijne – próba dla dzieci w wtorek o godz. 16:15 w kościele w Leśnicach. Serdecznie zapraszam.

Zorganizujmy sobie czas, aby również przeżywać oktawę uroczystości Bożego Ciała poprzez uczestnictwo we Mszy św. i procesji dookoła kościoła.

Dzieci I Komunijne od poniedziałku do piątku włącznie (w ramach Białego Tygodnia) oraz przez oktawę Bożego Ciała uczestniczą we Mszy św. w albach.

– piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

3. Dzisiaj kończy się czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ.

4. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20.

5. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.