Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą – 21.08.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Wioletty i Krzysztofa Górskich z bloku nr 1 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Doroty Rapalskiej i Danuty Sikory. Bóg zapłać!

Krzyż przy naszym kościele filialnym w Pogorzelicach niestety nadaje się tylko do wymiany, co uczynimy w najbliższym czasie.

– poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

– środa święto św. Bartłomieja, Apostoła,

piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 17:00 pod przewodnictwem ks. Marcina Woelke. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie Parafian i Gości. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – „post piątkowy”.

– sobota wspomnienie św. Moniki.

3. Dziękujmy za oddanie krwi, tego najcenniejszego daru życia. Zgłosiło się 41 osób. Oddano w dniu wczorajszym 13,950 ml od 31 dawców. Bóg zapłać!

4. W sobotę 27 sierpnia w godz. 12:00 – 16:00 zapraszamy do Pogorzelic na działkę, gdzie powstaje Hospicjum na wspólny Piknik dla Darczyńców. Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne chce tym samym podziękować za okazane dobro w budowę miejsca tak bardzo potrzebnego w naszym powiecie. W trakcie pikniku odbędzie się prezentacja wnętrza domu hospicyjnego.

5. Zapraszam na cotygodniową poniedziałkową Adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła w Leśnicach. Zaczynamy Mszą św. o godz. 17:00, po Mszy św. Adoracja w ciszy do godz. 18:00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Odpustem Parafialnym.

6. Mamy nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, oraz przebywającym na urlopach i wakacjach, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.