Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Siódmą Niedzielę Zwykłą – 02.10.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Olgi i Miłosza Stolc z bloku nr 2 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Malwiny Sobczak i Kamili Sobczak. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00,

– wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

– środa wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

– czwartek I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek I Piątek miesiąca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00, o godz. 16:00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16:30 do 17:00, o godz. 17:00 Msza św. Zapraszam szczególnie tegoroczne dzieci I Komunijne.

– w przyszłą niedzielę odbywa się liczenie wiernych dominicantes i communicantes.

3. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2023 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2023 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. W niedzielę różaniec przed Mszą św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach przed 10:30. Zapraszam.

5. Mamy nowy nr PIELGRZYMA oraz kalendarze na 2023 rok. Mały w cenie 10 zł, duży ze spiralą 15 zł, trójdzielny 15 zł. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności