Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą – 09.10.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Anny i Przemysława Rudniewskich z bloku nr 2 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Katarzyny Kubiak i Małgorzaty Sobczak. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00,

– czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera – OSTATNIE W TYM ROKU NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE,

– sobota wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

– w przyszłą niedzielę XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera blisko 2000 osób, dzieci i młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin i pomaga w ich kształceniu. Bóg zapłać!

3. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2023 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2023 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

4. Miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. W niedzielę różaniec przed Mszą św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach przed 10:30. Zapraszam.

5. W poniedziałek 17 października br. w godzinach popołudniowych na placu przed OSP w Leśnicach będzie możliwość BEZPŁATNEGO komputerowego badania wzroku. Konieczna jej rejestracja telefoniczna – tel.: +48 577 336 602. Serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy mieszkańców Leśnic na BEZPŁATNY wyjazd do teatru w Słupsku, na spektakl „DEKORATOR NT” dnia 15 października br. na godz. 19:00. Wyjazd o godz. 17:20 sprzed sklepu w Leśnicach oraz o godz. 17:30 sprzed kościoła w Leśnicach. Przejazd autokarem i bilety – bezpłatne. Zapisy u Pani Sołtys Leśnic Marzeny Piotrowskiej i Pana Marka Malinowskiego.

7. Zachęcamy młodszych i starszych, również dorosłych do wstąpienia w szeregi OSP w Leśnicach, aby w ten sposób nieść pomoc potrzebującym w pożarach czy wypadkach. Informacje w naszej Straży Pożarnej. Serdecznie zapraszamy.

8. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji, z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (napisać proszę godzinę) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności