Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Niedzielę Zwykłą – 23.10.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Krystyny Rudniewskiej z bloku nr 2 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Pań: Kamilli Knap-Wrześniewskiej i Ewy Szoda. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00,

– czwartek rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012r.), którego niech Bóg zachowa w najdłuższe lata,

– piątek święto śś Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów,

3. Miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. W niedzielę różaniec przed Mszą św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach przed 10:30. Zapraszam.

4. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji, z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (napisać proszę godzinę) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br.

5. W parafii NMP Królowej Polski w Lęborku głoszone będą „Katechezy zwiastowania” pogłębiające prawdy wiary. Pierwsza katecheza we wtorek o godz. 18:45, po Mszy św. Katechiści zapraszają małżonków, dorosłych i młodzież.

6. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Przemysława Jabłońskiego, lat 42 z Pogorzelic. Dobry Jezu, a nasz Panie…

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności