Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Drugą Niedzielę Zwykłą – 06.11.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Zofii Domańskiej z bloku nr 3 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Tomaszewskich i Murzynowskich. Bóg zapłać!

– środa święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– piątek Narodowe Święto Niepodległości i liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. Msze św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach o godz. 10:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Dzień modlitw za Ojczyznę.

Ksiądz Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada br.

– sobota wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika,

– niedziela dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.

3. W parafii NMP Królowej Polski w Lęborku głoszone są „Katechezy Zwiastowania” pogłębiające prawdy wiary. W tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18:45 (po Mszy św.). Katechiści zapraszają małżonków, dorosłych i młodzież.

4. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

5. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.