Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą – 13.11.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwu Angelice i Bartłomiejowi Górskich z bloku nr 3 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Łoś, Dułak i Karkowskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,,

– piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

– niedziela, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku kościelnego.

3. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

4. Zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na obowiązkowe rekolekcje kerygmatyczne w sobotę 19 listopada br., od godz. 9:00 do 15:30 do Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku (ul. Mireckiego 10). Bardzo proszę rodziców do pomoc młodzieży w dotarciu na rekolekcje, proszę zabrać kanapki i wodę we własnym zakresie.

5. Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Młodzieży, które odbędą się w niedzielę, 20 listopada o godz. 16:00 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Rozpoczniemy Mszą św., po której Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz poczęstunek. Zapraszamy młodzież z naszej parafii oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. Pani Sołtys Marzena Piotrowska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej zaprasza na pierwsze spotkanie Klubu Seniora z Leśnic. Spotkanie 15 listopada o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Leśnicach. Zapraszamy.

7. Zapraszamy wdowy i wdowców na Mszę św. w intencji zmarłego małżonka z modlitwą zawierzenia stanu wdowieństwa, 18 listopada (piątek) godz. 16:30 kościół NMP Królowej Polski w Lęborku.

8. Rekolekcje dla osób, które odczuwają duchowe, emocjonalne konsekwencje bezpośredniego lub pośredniego uczestnictwa w aborcji: ośrodku na terenie Trójmiasta (forma warsztatów, zapewniająca komfort, dyskrecję i intymność); informacje i zapisy tel. +48 578 054 725.

9. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności