Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu – 27.11.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Kamili Kustusz i Michała Pawłowskiego z bloku nr 3 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Stencel i Domańskich. Bóg zapłać!

Dziękuję Parafianom z Leśnic oraz Dziechlina, którzy w dniu wczorajszym uporządkowali wraz ze mną teren przy kościele w Leśnicach. Bóg zapłać za Wasz trud, czas, poświęcenie i troskę o nasz kościół parafialny.

W minionym tygodniu zakupiłem dla naszej służby liturgicznej kolejne 2 alby i komże.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– środa święto św. Andrzeja Apostoła,

– czwartek – I Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek – I Piątek Miesiąca – Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00, o godz. 16:00 Msza św.; w Leśnicach spowiedź od godz. 16:30 do 17:00, o godz. 17:00 Msza św.

– sobota wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – I Sobota Miesiąca – od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Zapraszamy na śpiew Akatystu do kościoła NMP Królowej Polski 3 grudnia o godz. 19:00.

4. Po Mszach św. dzisiaj i za tydzień będzie można złożyć swój podpis pod inicjatywą ustawodawczą „Aborcja to zabójstwo”. Niezbędne jest podanie nr PESEL.

5. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc materialną dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

6. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku posiadamy – duże świece w kolorze CZERWONYM, oraz BIAŁYM. MAŁA w cenie 12 zł, DUŻA BIAŁA oraz CZERWONA w cenie 22 zł. Ilość świec jest ograniczona. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

7. Roraty codziennie w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam wszystkich z lampionami, będziemy przygotowywali się na przyjście Pana Jezusa. W tym roku będziemy odkrywali piękno naszej wiary…

8. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Niech Adwent będzie naszym wyczekiwaniem na Zbawiciela….

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności