Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Zdzisławy i Marka Wos; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Agnieszki i Mariusza Zakolskich oraz Magdaleny i Andrzeja Czubaty. Bóg zapłać!

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Leśniczemu Kazimierzowi Pobiedzińskiemu za ofiarowanie choinek do naszych kościołów w Leśnicach, Pogorzelicach i plebanii. Dziękuję również Parafianom, którzy włączyli się w dekorowanie choinek oraz stajenek betlejemskich w naszych kościołach, dziękuję za Wasz czas, poświęcenie, trud i pomoc. Dziękuję również za posprzątanie naszych kościołów w Leśnicach i Pogorzelicach.

Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym Adwencie, podczas Mszy św. roratnich. Niech wysyłek duchowy włożony w przygotowanie do narodzin Jezusa owocuje w naszej codzienności.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Tego dnia zbiórka do puszki po Mszach św. na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

– wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,

– środa święto św. Młodzianków, męczenników,

– piątek święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

– sobota św. Sylwestra – ostatni dzień Roku Kalendarzowego – po Mszy św. nabożeństwo na zakończenie roku,

niedziela św. Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. NOWY ROK. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach i 12:00 w Leśnicach. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.

3. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

4. Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 30 grudnia br. 

5. KOLĘDA

DataGodzina i miejsceRejon kolędowy
02.01.202315.30 LeśniceLeśnice blok nr 1 i 2
03.01.202315.30 LeśniceLeśnice blok nr 3 i 4
04.01.202315.30 LeśniceLeśnice blok nr 5 i 6  
05.01.202315.30 LeśniceLeśnice „stare domy”
06.01.202314.00 Pogorzeliceod  skrzyżowania na Unieszyno prawa strona, wybudowanie pod Unieszyno
07.01.20239.00 LeśniceBetlejem, Leśnice – domy przy drodze nr 6, szkoła, Leśnice Kolonia,
08.01.202314.00 LeśniceBąkowo, Piaskowa

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Dziękuję za przedświąteczną i świąteczną pamięć o mnie, za składane życzenia oraz prezenty. Niech te dni upływają nam w atmosferze wzajemnego szacunku i miłości od Nowonarodzonego Jezusa.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności