Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu – LAETARE – 19.03.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Krystyny i Lucjana Okrój z bloku nr 6 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Andrzeja Sobczak oraz Katarzyny i Aleksandra Sobczak. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – po Mszy św. o godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej, do godz. 18:00.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach,
w Pogorzelicach w środę o godz. 16:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach
i o godz. 10:00 w Pogorzelicach
.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– sobota uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do zaangażowania się w duchową adopcję – codziennie 1 dziesiątka różańca św., specjalna modlitwa i dodatkowa praktyka przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego, a nienarodzonego. Podejmiemy duchową adopcję podczas Mszy św. o godz. 17:00 w Leśnicach. Proszę przynieść świece.

3. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

4. Trwamy w czasie SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd w Niedzielę Palmową 2 kwietnia ok. 11:30, powrót ok. godz. 18:00. W programie Msza Święta, koncert ewangelizacyjny, posiłek, spotkanie z młodzieżą. Koszt od osoby 40 zł. Proszę zapisywać się do niedzieli 26 marca u ks. proboszcza.

6. Zapraszamy na Męski Różaniec przez wstawiennictwo św. Józefa za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Niedziela 19 marca, godz. 15:00 przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy rondzie jego imienia w Lęborku.

7. Wielkopostna Msza św. dla wdów i wdowców. Środa, 22 marca godz. 16:30 kościół NMP Królowej Polski w Lęborku.

8. W sobotę 25 marca od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszym Parafian z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi. Bardzo proszę o zgłoszenie chorych, którzy pragną z racji Świąt przyjąć posługę sakramentalną.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom, składam najserdeczniejsze życzenia, niech Pan Jezus nam błogosławi na czas wielkopostnych zmagań.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności