Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Malwiny i Grzegorza Gąsior z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marzanny i Piotra Kalinowskich oraz Doroty i Janusza Raguza. Bóg zapłać!

Zapraszam młodzież z Pogorzelic ora wszystkich chętnych do uprzątnięcia terenu wokół kościoła w Pogorzelicach. Poniedziałek godz. 15:30 przy kościele.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – po Mszy św. o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej, do godz. 18:00.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach,
w Pogorzelicach w środę o godz. 16:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach
i o godz. 10:00 w Pogorzelicach
.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– sobota – Spowiedź  przedświąteczna w naszej parafii od godz. 9:00 do 9:30 w Leśnicach, od godz. 9:40 do 10:00 w Pogorzelicach. Zapraszam i zachęcam wszystkich Parafian.

– niedziela Palmowa – podczas każdej Mszy św. poświęcę i pobłogosławię palmy. Przynosimy również Skarbonki Caritas – jako nasze wielkopostne dzieło pomocy bliźnim.

Za tydzień również wyjazd naszej młodzieży na Dzień Młodzieży do Kościerzyny. Wyjazd o godz. 11:30 z placu przy kościele w Leśnicach, powrót ok. godz. 19:00.

3. Dziękuję za przystąpienie do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Bóg zapłać!

4. Trwamy w czasie SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom, składam najserdeczniejsze życzenia, niech Pan Jezus nam błogosławi na czas wielkopostnych zmagań.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności