Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Anny i Wiesława Filipek z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Sylwii i Roberta Kiełpińskich, oraz Emilii i Pawła Sprawskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– od 23 do 29 kwietnia przeżywamy Tydzień Biblijny,

4. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Zapraszamy na randki małżeńskie – spotkanie dla wszystkich par pragnących pogłębić swoje więzi. Odbędzie się w środę, 19 kwietnia o godz. 19:00 w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku, w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego).

7. Dnia 23 kwietnia na Pomorzu odbywają się Pola Nadziei – akcja poświęcona ruchowi hospicyjnemu. Wolontariusze dzielą się żonkilami, by zwrócić uwagę społeczeństwa na osoby nieuleczalnie chore będące u kresu swojego życia. W tym dniu będzie można wesprzeć datkami budowę hospicjum w Pogorzelicach.

8. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Zdanowski, zam. parafia Szpetal Górny, kawaler

Natalia Sabina Bugała, zam. parafia Leśnice, panna,                               Zap. III.

Michał Mateusz Kolasiński, zam. parafia Potęgowo, cywilnie związany

Sylwia Kolasińska z d. Nowicka, zam. parafia Potęgowo, cywilnie związana,               Zap. III.

Damian Myszk, zam. parafia Leśnice, kawaler

Agata Dulek, zam. parafia Rozłazino, panna,                       Zap. II.

Bartłomiej Szczypior, zam. parafia Leśnice, kawaler

Marlena Makurat, zam. parafia Rozłazino, panna,                Zap. II.

9. Od przyszłej niedzieli, przez kolejne dwie niedziele po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1400 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności