Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkanocy – 23.04.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Jolanty Pantała z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Doroty i Dariusza Rapalskich, oraz Danuty Sikora. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, Adoracja  Najświętszego  Sakramentu do godz. 18:00,

– wtorek święto św. Marka, Ewangelisty,

– sobota święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy,

– od 30 kwietnia do 6 maja przeżywamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele,

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Dzisiaj na Pomorzu odbywają się Pola Nadziei – akcja poświęcona ruchowi hospicyjnemu. Wolontariusze dzielą się żonkilami, by zwrócić uwagę społeczeństwa na osoby nieuleczalnie chore będące u kresu swojego życia. W tym dniu będzie można wesprzeć datkami budowę hospicjum w Pogorzelicach.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Damian Myszk, zam. parafia Leśnice, kawaler

Agata Dulek, zam. parafia Rozłazino, panna,                       Zap. III.

Bartłomiej Szczypior, zam. parafia Leśnice, kawaler

Marlena Makurat, zam. parafia Rozłazino, panna,                Zap. III.

6. Dzisiaj i za tydzień, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1400 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

7. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Urszulę Samujło, lat 48. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności