Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkanocy – 30.04.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Marzeny i Marka Kijewskich z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marty i Janusza Hebel, oraz Urszuli i Zbigniewa Hebel. Bóg zapłać!

Dziękuję za złożenie ofiary indywidualnej przez rodzinę z Pogorzelic w kwocie 500 zł., którą przeznaczam na malowanie dachu kościoła w Pogorzelicach. Dziękuję również za ofiary przekazane na konto parafialne. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, Adoracja  Najświętszego  Sakramentu do godz. 18:00,

– wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

– środa uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msze św. wg porządku niedzielnego, w Leśnicach o godz. 9:00 i 12:00, w Pogorzelicach o godz. 10:30.

– czwartek, I Czwartek Miesiąca, modlimy się o powołania, kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek, wspomnienie św. Floriana, I Piątek Miesiąca, spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00, o godz. 16:00 Msza św.; w Leśnicach spowiedź od 16:30 do 17:00, o godz. 17:00 Msza św.

– sobota I Sobota Miesiąca, od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

– sobota święto śś Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów,

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej w sobotę 6 maja br. po Mszy św. o godz. 17:00.

6. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

7. Dzisiaj, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1400 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne „Bóg zapłać!”

8. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Rutkowskiego z Pogorzelic, lat 70. Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności