Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Magdaleny i Michała Ważnych z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Beata i Jacek Klawikowskich, oraz Danuty i Kazimierza Klawikowskich. Bóg zapłać!

Dziękuję za złożenie ofiary indywidualnej przez dwie rodziny z Leśnic w łącznej kwocie 300 zł., którą przeznaczam na postawienie krzyża przy remizie OSP w Leśnicach. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do postawienie nowego krzyża przy kościele filialnym w Pogorzelicach: Nadleśnictwu Lębork, oraz Panu Janowi Dominieckiemu, Zakładowi Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku, oraz Panu Błażejowi Cichockiemu, Panu Jarosławowi Kustusz za staranne wykonanie krzyża, Panu Wiesławowi Damaszke za profesjonalny transport, oraz Panom: Szymonowi Medalion, Edwardowi Król, Sylwestrowi Sobczak, Mariuszowi Grzesik, Jackowi Trzeciak, Krzysztofowi Sowińskiemu, Grzegorzowi Reszke za pomoc w montażu.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – zapraszam na Mszę św. do kościoła w Leśnicach wszystkich uczniów klas 8, wspólnie będziemy się modlili o pomyślność oraz asystencję Ducha Świętego podczas tegorocznych egzaminów, ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU  W CISZY  do godz. 18:00,

– środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, dzień modlitw za kościól w Chinach,

– piątek wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera,

– niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego,

3. Parafia w Rozłazinie zaprasza do udziału w Kongresie Eucharystycznym, który poprowadzi O. Jose Maniparambil z Indii. Szczegóły na plakatach.

4. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

6. Bardzo serdecznie gratuluje naszym Parafiankom: Lenie Muszyńskiej, Dorocie Raguzie oraz Barbarze Razimowicz, bowiem zostały wylosowane i nagrodzone ich kartoniki z „Logo ze Skarbonki Wielkopostnej 2023”. Gratulujemy.

7. Zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. w poniedziałek o godz. 18:00 do kościoła w Leśnicach. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności