Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej – 04.06.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Ewy i Dariusza Furga z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Malwiny i Daniela Sobczak, oraz Kamili i Sylwestra Sobczak. Bóg zapłać!

Dziękuję Rodzicom dzieci I komunijnych za wyczyszczenie i umycie kostki polbrukowej dookoła naszego kościoła, wymalowanie wnęk okiennych świątyni, oraz posprzątanie naszego kościoła i terenu wokół kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość.

Serdeczne Bóg zapłać!                                                                                                                     

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18:00,

– wtorek rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie i diecezji pelplińskiej (1999),

czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Tego dnia Msze św. według następującego porządku:

– godz. 9:00 w kościele parafialnym w Leśnicach,

– godz. 10:30 w kościele filialnym w Pogorzelicach,

– godz. 12:00 przy remizie OSP w Leśnicach, po Mszy św. rozpoczniemy procesję do 4 ołtarzy.

Proszę o przygotowanie ołtarzy:

            Ołtarz Iprzy bloku nr 1 – mieszkańcy Pogorzelic,

            Ołtarz IIprzy posesji Państwa Kowalewskichmieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic,

            Ołtarz IIIprzy posesji Pani Kustusz – mieszkańcy Dziechlina,

            Ołtarz IV oraz ołtarz Eucharystycznyprzy OSP LEŚNICE – mieszkańcy Leśnic strony kolejowej,

Na zakończenie procesji dokonam poświęcenia i pobłogosławienia nowego krzyża przydrożnego, który został postawiony przy remizie OSP w Leśnicach.

Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., a nie tylko w procesji.

Proszę naszych Strażaków o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Zapraszam chętnych do niesienia chorągwi. Dzieci I Komunijne, w albach, proszę, by sypały kwiatki, oraz niosły symbole religijne – próba dla dzieci (nie tylko I Komunijnych, ale wszystkich chętnych, młodszych i starszych) we wtorek o godz. 16:15 w kościele w Leśnicach. Serdecznie zapraszam. Pamiętajmy o przystrojeniu naszych domów w symbole religijne.

Zorganizujmy sobie czas, aby również przeżywać oktawę uroczystości Bożego Ciała poprzez uczestnictwo we Mszy św. i procesji dookoła kościoła.

Dzieci I Komunijne od poniedziałku do piątku włącznie (w ramach Białego Tygodnia) oraz przez oktawę Bożego Ciała uczestniczą we Mszy św. w albach.

3. Organizujemy wyjazd na XI edycję „Przystań – Warsztaty dla duszy” dnia 17 czerwca 2023 roku w Pelplinie. Wyjazd dla młodzieży. Uczestnicy mają możliwość udziału w poszczególnych warsztatach: Jak rozważać Boże Słowo? Jak adorować Pana Jezusa? Jak dobrze przygotować się do spowiedzi św.? Jak rozeznawać życiowe powołanie? Muzyczne, Taneczne, Uwielbienia flagami, Medialne – z zakresu kadrowania i montażu materiałów filmowych, oraz kształtujące umiejętność świadomego odbioru przekazu medialnego, Rękodzielnicze, Gra terenowa – po zabytkach i ogrodach Pelplina, stanowi innowacyjną formę odkrywania historii dawnego opactwa cysterskiego, Sportowe – profesjonalny trening piłkarski. Koszt 50 zł od osoby. Wyjazd o godz. 9:00, powrót ok. godz. 22:00. Zapisy u ks. proboszcza do niedzieli – 11 czerwca br.

4. Pragnę poinformować, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023r.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20.

6. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w ramach Dnia Dziękczynienia. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne Bóg zapłać!

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności