Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – 4 czerwca 2023 roku w Leśnicach

          W uroczystość Bożego Ciała lud chrześcijański składa publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu na precesjach, w czasie których obnosi się  Eucharystię po drogach w uroczystym obrzędzie wśród śpiewów. Jezus Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie przechodzi przez nasze miejscowości.

          Dnia 4 czerwca 2023r. przeżywaliśmy tę piękną uroczystość. Gospodarzami uroczystości byli mieszkańcy Leśnic strony kolejowej, bowiem tam celebrowaliśmy Liturgię Mszy Świętej, oraz udaliśmy się w precesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez poszczególne rejony naszej parafii (I-mieszkańcy Pogorzelic, II-mieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic, III-mieszkańcy Dziechlina, IV oraz Eucharystyczny-mieszkańcy Leśnic strony kolejowej).

          Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz ustrojenie domów (okien) na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję służbie liturgicznej za służbę przy Ołtarzu Pana, inicjującym śpiew, Różom Różańcowym z Leśnic i Pogorzelic, naszym Strażakom z OSP oraz MDP za wszelką pomoc i zabezpieczenie trasy procesji, Panu Szymonowi Medalion za nagłośnienie podczas Eucharystii oraz całej trasy procesji, za namiot, który stworzył nieco cienia podczas tego skwarnego dnia, Dzieciom I komunijnym za niesienie symboli religijnych oraz sypanie kwiatków, oraz Wszystkim Parafianom i Gościom za piękną modlitwę i zaangażowanie oraz świadectwo wiary. Bóg zapłać.

          Po zakończonych uroczystościach poświęciliśmy nowy krzyż przydrożny, który stanął przy OSP w Leśnicach.

          Niech Jezus Chrystus nam wszystkim błogosławi, byśmy jak najczęściej spotykali się z Nim, jako źródłem naszej Miłości.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Zdjęcia nadesłane przez Parafian.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności