Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Siódmą Niedzielę Zwykłą – 08.10.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Renacie Bieluń; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Krystyny i Henryka Kostyk-Rychert, oraz Anny i Krzysztofa Sowińskich. Bóg zapłać!

W tygodniu pomalowaliśmy drzwi zewnętrzne od zakrystii kościoła w Leśnicach. Bardzo dziękuję Panu Jackowi Labudzie za wykonaną pracę, poświęcony czas i zaangażowanie. Bóg zapłać serdeczne!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU do godz. 18:00;
  • piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  • w przyszłą niedzielę XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II cywilizacja życia. Po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera blisko 2000 osób, dzieci i młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin i pomaga w ich kształceniu. Bóg zapłać!

3. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji (imion i nazwisk), z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (proszę zaznaczyć) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br oraz w niedzielę listopada przed Mszą św.

4. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. W niedzielę w Leśnicach o godz. 8:30, a w Pogorzelicach o godz. 10:00 – prowadzi Rodzina Różańcowa. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dzieci z klas III zapraszam 2 października na Mszę św. do kościoła w Leśnicach o godz. 17:00, tego dnia otrzymają poświęcone i pobłogosławione różańce.

5. Zapraszamy na Europejskie Spotkania Młodych w Taizé, które tym razem odbędą się w stolicy Słowenii. Wyjazd w dniach 27 grudnia – 2 stycznia w cenie 1000 zł/os. Szczegóły i zapisy u ks. Szymona tel. +48 600 097 559. Zapraszamy.

6. Zapraszamy na randki małżeńskie – spotkanie dla wszystkich par pragnących pogłębić swoje więzi. Spotkanie w Domu Fatimskim przy parafii NMP Królowej Polski w Lęborku (wejście od ul. Malczewskiego) w środę 11 października o godz. 19:00. Zapraszamy.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności