Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą – 15.10.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Katarzyny Stępień; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Iwony i Andrzeja Krawczyk, oraz Justyny i Edwarda Król. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – odpust w parafii św. Jadwigi w Lęborku o godz. 17:00. U nas w parafii po Mszy św. ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKARMENTU  do godz. 18:00,
  • wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • środa święto św. Łukasza Ewangelisty, dzień modlitw za służbę zdrowia,
  • piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
  • od 22 do 28 Października przeżywamy Tydzień Misyjny.

3. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II cywilizacja życia. Po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera blisko 2000 osób, dzieci i młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin i pomaga w ich kształceniu. Bóg zapłać!

4. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji (imion i nazwisk), z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (proszę zaznaczyć) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br oraz w niedzielę listopada przed Mszą św.

5. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. W niedzielę w Leśnicach o godz. 8:30, a w Pogorzelicach o godz. 10:00 – prowadzi Rodzina Różańcowa. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Za tydzień zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski odbywa się liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

8. Za tydzień będziemy rozprowadzali kalendarze ścienne na 2024 rok w cenie: duże 15 zł, małe 10 zł.

9. Dzisiaj o godz. 15:00 przy pomniku św. Jana Pawła II przy rondzie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie. Zapraszamy.

10. Zapraszamy do wysłuchania katechez kerygmatycznych mających na celu pogłębienie wiary w poniedziałki i czwartki o godz. 18:45 (po Mszy św) w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. Zapraszamy.

11. Msza św. dla wdów i wdowców w czwartek (19. października) o godz. 16:00, w kościele NMP Królowej Polski (Korona)

12. Zapraszamy na XI Powiatowe Forum Senioralne dla seniorów dnia 20 października 2023r. w godz. od 13:00 do 14:40 w Lęborskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

13. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Ireneusza Bońkowskiego z Pogorzelic, lat 75. Dobry Jezu, a nasz Panie…

14. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności