Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Dziewiątą Niedzielę Zwykłą – 22.10.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Gracji i Mateusza Namyślak; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kingi i Dariusza Krawczyk, oraz Agnieszki i Wiesława Damaszke. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zakończyliśmy prace nad malowaniem dachu kościoła filialnego w Pogorzelicach. Zostały wymienione na nowe rynny poziome po stronie lasu, które były skorodowane, oraz zainstalowano szkła kontrolne w miejscach pęknięć pod oknami w celu sprawdzenia, sztywności konstrukcji budynku – zgodnie z zaleceniami Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na ten cel, zarówno do puszki podczas zbiórki 10 września 2023r., oraz Rodzinom z naszej Parafii, a także Sponsorom. Dziękuję Pani Ewie Szoda za udostępnienie wody. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 17.250 zł. Bóg zapłać serdeczne!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU Z RÓŻAŃCEM do godz. 18:00.
  • piątek rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012r.), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata.
  • Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00 do kościoła w Pogorzelicach, w intencji  zmarłych oraz o pociechę i Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, wstawiennictwo św. Józefa dla żyjących oraz za Darczyńców Hospicjum w Pogorzelicach.
  • sobota święto śś Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

3. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji (imion i nazwisk), z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (proszę zaznaczyć) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br. oraz w niedzielę listopada przed Mszą św.

4. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. W niedzielę w Leśnicach o godz. 8:30, a w Pogorzelicach o godz. 10:00 – prowadzi Rodzina Różańcowa. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5. Dzisiaj zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski odbywa się liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

6. Można nabyć kalendarze ścienne na 2024 rok w cenie: duże 15 zł (spirala duży Maryjny i Papieski oraz trójdzielny), małe 10 zł (Maryjny, Papieski). Wyłożone są pod chórem.

7. Procesja różańcowa za Ojczyznę ulicami Lęborka zostanie przeprowadzona pod patronatem Rad Rycerzy Kolumba w czwartek, 26 października o godz. 16:45 spod pomnika Chrystusa Króla przy parafii NMP Królowej Polski, po procesji Msza św. o godz. 18:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

8. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Kuliberdę z Dziechlina, lat 93. Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności