Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą – 19.11.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Kamili i Marka Malinowskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Krystyny i Adama Wrześniewskich oraz Małgorzaty i Piotra Wrześniewskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  • wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
  • środa wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów i inicjujących śpiew również w naszej wspólnocie parafialnej,
  • piątek wspomnienie śś Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu,
  • niedziela uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku kościelnego.

3. Zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, rozpoczynających swoje przygotowanie, czyli klasa 8 Szkoły Podstawowej, na obowiązkowe rekolekcje kerygmatyczne w piątek (24 listopada br.) od godz. 17:30 do 19:00 i w sobotę (25 listopada br.) od godz. 9:00 do 15:00 do Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku (ul. Kościuszki 14). Bardzo proszę rodziców do pomoc młodzieży w dotarciu na rekolekcje. W sobotę przewidziany jest posiłek. Proszę o zabranie długopisów.

4. Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Młodzieży, które odbędą się w niedzielę, 26 listopada o godz. 15:00 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Rozpoczniemy Mszą św., po której koncert, świadectwo, konferencja oraz poczęstunek. Zapraszamy młodzież z naszej parafii oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

5. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Guzek z Pogorzelic, lat 58, oraz Liliannę Melcer z Pogorzelic, lat 67. Dobry Jezu, a nasz Panie…

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności