Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Iwony i Mirosława Klebba; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Aleksandry i Adama Bieluch, oraz Grażyny i Zygmunta Jóskowskich. Bóg zapłać!

Zakupiliśmy 2 nowe grzybki grzewcze na gaz do naszych kościołów. Jeden do Leśnic (w zamian za jeden uszkodzony, którego naprawa była zbyt kosztowna), jeden dodatkowy do Pogorzelic.

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,
  • czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła,
  • piątek I Piątek Miesiąca. Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00. O godz. 16:00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16:30 do 17:00. O godz. 17:00 Msza św. W trakcie spowiedzi w Leśnicach, różaniec Rodziny Różańcowej.
  • sobota I Sobota Miesiąca, od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Wolontariusze już po raz kolejny organizują Wigilię dla ubogich i potrzebujących, która odbędzie się 16 grudnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Potrzebujemy wielu produktów spożywczych: puszek, makaronów, zup w słoikach, kasz, ciastek, czekolad itp. Pragniemy również w tym roku przygotować ok. 100 paczek dla ubogich rodzin z naszego miasta. Jesteśmy wdzięczni za już okazane wsparcie. Dzięki Państwu tego dnia staniemy się jedną wielką rodziną. Produkty można przynieść za tydzień w niedzielę 3 grudnia do kościoła w Leśnicach i Pogorzelicach.

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Dziękuję młodzieży za piękne przeżycie rekolekcji kerygmatycznych oraz Rodzicom za umożliwienie im uczestnictwa. Niech ten czas przyniesie owoce duchowe w ich życiu codziennym. Bóg zapłać!

6. Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Młodzieży, które odbędą się dzisiaj o godz. 15:00 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Rozpoczniemy Mszą św., po której koncert, świadectwo, konferencja oraz poczęstunek. Zapraszamy młodzież z naszej parafii oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

7. Za tydzień rozpoczniemy kolejny Adwent w naszym życiu. Podczas Mszy św. w sobotę o godz. 17.00 dokonam pobłogosławienia i poświęcenia opłatków na stół wigilijny oraz rozpoczniemy rozprowadzanie świec CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku posiadamy – duże świece w kolorze CZERWONYM, oraz BIAŁYM. MAŁA w cenie 12 zł, DUŻA BIAŁA oraz CZERWONA w cenie 22 zł. Ilość świec jest ograniczona.

8. Zmarła nasza parafianka śp. Hildegarda Bialk z Leśnic, lat 79. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Leśnicach. Różaniec w intencji zmarłej w kościele e Leśnicach: niedziela godz. 17:00, poniedziałek, po Mszy św. o godz. 17:00, wtorek o godz. 10:30. Dobry Jezu, a nasza Panie…

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności