Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu – 03.12.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani: Lucyny Pieniak; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Sylwii i Roberta Kiełpińskich, oraz Emilii i Pawła Sprawskich. Bóg zapłać!

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,
  • czwartek I Czwartek Miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
  • piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjątkowo Msza św. w Leśnicach o godz. 16:00 z racji Odpustu w Nowej Wsi Lęborskiej. Dzień modlitw za Młodzież Żeńską oraz jej posłannictwa w Kościele i świecie. Rocznica Ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012r.). Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Wolontariusze już po raz kolejny organizują Wigilię dla ubogich i potrzebujących, która odbędzie się 16 grudnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Potrzebujemy wielu produktów spożywczych: puszek, makaronów, zup w słoikach, kasz, ciastek, czekolad itp. Pragniemy również w tym roku przygotować ok. 100 paczek dla ubogich rodzin z naszego miasta. Jesteśmy wdzięczni za już okazane wsparcie. Dzięki Państwu tego dnia staniemy się jedną wielką rodziną. Produkty można przynieść w dzisiejszą niedzielę, 3 grudnia do kościoła w Leśnicach i Pogorzelicach.

4. Dziękuję młodzieży oraz ich rodzinom za udział i piękne przeżywanie Dekanalnego Dnia Młodzieży.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc materialną dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

6. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich z lampionami, będziemy przygotowywali się na przyjście Pana Jezusa. W tym roku wyjdziemy ze św. Franciszkiem na plac duchowej budowy…

7. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku posiadamy – duże świece w kolorze CZERWONYM, oraz BIAŁYM. MAŁA w cenie 12 zł, DUŻA BIAŁA oraz CZERWONA w cenie 22 zł. Ilość świec jest ograniczona. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

8. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 17:00 do kościoła w Leśnicach. Dzieci otrzymają poświęcone i pobłogosławione medaliki.

9. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Hildegardę Bialk z Leśnic, lat 79. Dobry Jezu, a nasza Panie…

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas adwentowego czuwania.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności