Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Adwentu – GAUDETE – 17.12.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinom Państwa: Moniki i Sebastiana Kosater, Igi i Damiana Jackowskich, Izabeli Woś i Jana Wróblewskiego, Anny i Sylwestra Sienkiewicz; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Urszuli i Zbigniewa Hebel, Marty i Janusza Hebel, Lucyny i Jana Bednarek, Heleny i Jana Rapalskich.

Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w dekorowaniu choinek i stajenki betlejemskiej w kościele w Pogorzelicach w czwartek o godz. 19:00 i w kościele w Leśnicach w piątek po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam. Bóg zapłać!

Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnego biesiadowania, kolędowania oraz złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem podczas tegorocznej naszej wspólnej wigilii z żywa szopką, do Pogorzelic na Plac Zabaw dzisiaj o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,
  • niedziela Wigilia Narodzenia Pańskiegouroczyste Pasterki o godz. 20:00 w Pogorzelicach i 22:00 w Leśnicach – ZMIANA GODZIN !!!

Podczas wieczerzy wigilijnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku lecz potrzeby serca i tradycji,

  • poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach i 12:00 w Leśnicach. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00 w Leśnicach.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na cele charytatywne. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

4. Ostatnie roraty w piątek w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam wszystkich z lampionami, przygotowujemy się na przyjście Pana Jezusa budując duchową stajenkę w naszych sercach.

5. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św.

6. Bóg zapłać za Wasze tak liczne przystąpienie do Sakramentu Pokuty i Pojednania, niech te dni, które są przed nami będą naznaczone obecnością Jezusa, który pragnie każdego z nas obdarzać miłością.

7. Chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną odwiedzę przed Świętami w SOBOTĘ od godz. 8:00

8. Kolędy rozpoczniemy po Nowym Roku, a jej plan podam w Święta oraz będzie na stronie internetowej parafii i fb.

 9. „Błogosławione wdowieństwo” – adwentowa Msza św. dla wdów o wdowców w czwartek (21.12.2023r.) o godz. 16:30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Korona) w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas adwentowego czuwania.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności