Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Adwentu – 24.12.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Justyny i Jacka Labuda; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marii i Stanisława Kubiak, oraz Gabrieli i Piotra Ligockich.

Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszej Wigilii Parafialnej w ubiegłą niedzielę w Pogorzelicach. Cieszę się, tak liczną frekwencją. „Tak trzeba żyć…”

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Leśniczemu Kazimierzowi Pobiedzińskiemu za ofiarowanie choinek do naszych kościołów w Leśnicach, Pogorzelicach i plebanii. Dziękuję panom, którzy osadzili choinki w naszych kościołach. Dziękuję również Parafianom, którzy włączyli się w dekorowanie choinek oraz stajenek betlejemskich w naszych kościołach, dziękuję za Wasz czas, poświęcenie, trud i pomoc. Dziękuję również za posprzątanie naszych kościołów w Leśnicach i Pogorzelicach.

Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym Adwencie, podczas Mszy św. roratnich. Niech wysyłek duchowy włożony w przygotowanie do narodzin Jezusa owocuje w naszej codzienności poprzez zrobienie miejsca w swoim sercu, jako duchowej stajence.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • dzisiaj Wigilia Narodzenia Pańskiegouroczyste Pasterki o godz. 20:00 w Pogorzelicach i 22:00 w Leśnicach – ZMIANA GODZIN!!! Podczas wieczerzy wigilijnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku lecz potrzeby serca i tradycji,
  • poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach i 12:00 w Leśnicach. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00 w Leśnicach.
  • wtorek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Tego dnia zbiórka do puszki po Mszach św. na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!
  • środa święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,
  • czwartek święto św. Młodzianków, męczenników,
  • niedziela Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

3. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św.

4. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 29 grudnia 2023 roku.

6. Kolędy Tegoroczne wizyty duszpasterskie odbędą się w sposób tradycyjny z udziałem służby liturgicznej.

Data Godzina i miejsce Rejon kolędowy
02.01.2024 15:30 Leśnice Leśnice blok nr 22 D, 22 E
03.01.2024 15:30 Leśnice Leśnice blok nr 22 B, 22 C
04.01.2024 15:30 Pogorzelice od przystanku PKS prawa strona i pałac
05.01.2024 15:30 Pogorzelice od skrzyżowania na Unieszyno lewa strona do kościoła
06.01.2024 14:00 Pogorzelice Pogorzelice Żwirownia, PKP
07.01.2024 14:00 Pogorzelice Pogorzelice pod Laskę i las pod Potęgowo

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności