Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Zwykłą – 28.01.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Marceliny i Krzysztofa Zwierzchowskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Haliny i Leszka Grzesik oraz Agnieszki i Mariusza Grzesik. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 • środa wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
 • czwartek I Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,
 • piątek I Piątek Miesiąca – święto OFIAROWANIA  PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Jest do dzień życia konsekrowanego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Bóg zapłać.

Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.30 do 16.00, o godz. 16.00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16.30 do godz. 17.00, o godz. 17.00 Msza św. Różaniec Róży Różańcowej z Leśnic o godz. 16.30 – przed Mszą św.

Proszę o przyniesienie do świątyni na Mszę św. świec w celu ich pobłogosławienia.     Bardzo proszę, aby zgromadziły się na Mszy św. w Leśnicach lub Pogorzelicach, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i przyniosły swoje własne świece.

Zapraszam chętne osoby do rozebrania dekoracji bożonarodzeniowych w Pogorzelicach i Leśnicach po Mszach św. Bóg zapłać za pomoc.

 • sobota I Sobota Miesiąca oraz wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, od godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną, a podczas Mszy św. o godz. 17.00 błogosławieństwo wiernych w chorobach gardła.

3. Podczas Akcji Krwiodawstwa w ubiegłą niedzielę pobrano 10 352 ml krwi. (ponad 10 litrów) od 24 dawców (zarejestrowanych 25). Bóg zapłać za waszą ofiarność i pomoc potrzebującym!

4. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów we wtorek 30 stycznia od godz. 16.45 do godz. 21.45 w parafii NSPJ w Lęborku (osiedle sportowe). Plan przedstawia się następująco:

 • 16.45 Powitanie relikwii
 • 17.00 Różaniec w intencji parafian dekanatu lęborskiego, rodzin, o pojednanie w rodzinach, zgodę i miłość
 • 17.30 Modlitwa indywidualna
 • 18.00 Msza św. dla całego dekanatu z oddaniem czci relikwiom
 • 19.30 Modlitwa prowadzona przez poszczególne grupy z dekanatu lęborskiego (Rycerze Kolumba, Róże Różańcowe, Neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym, Bractwo św. Jakuba)
 • 20.30 Czuwanie indywidulane
 • 21.00 Apel Jasnogórski
 • 21.45 Pożegnanie relikwii

5. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Semeniuk, z Leśnic, oraz śp. Romana Sokalskiego z Piaskowej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, szczególnie dla rozpoczynających czas ferii zimowych.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności