Ogłoszenia parafialne na Szóstą Niedzielę Zwykłą 11.02.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Sylwii i Krzysztofa Daszkiewicz; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marzeny i Romana Gralec, oraz Małgorzaty i Jacka Trzeciak. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 • od 14 do 18 lutego przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty,
 • środa, 14 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 w Pogorzelicach i 17.00 w Leśnicach przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak nawrócenia i pokuty oraz rozpoczęcia Wielkiego Postu. Postarajmy się wytrwać w dobrych postanowieniach, aby podjąć walkę duchową ze swoimi grzechami i słabościami.

W Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta dziennie) obowiązuje wszystkich miedzy 18 a 60 rokiem życia.

Rozpoczynamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

 • DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach,
  w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16.00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
 • GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach
  i o godz. 10.00 w Pogorzelicach
  .

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież (szczególnie przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania) oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

 • Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od 2 Niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je ks. Krzysztof Malczewski, wikariusz z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku. Już dziś pomyślmy, by zarezerwować sobie czas…

3. Dzisiaj po Mszach św. można wesprzeć chorą Anię kupując pyszne ciasto do popołudniowej kawusi. Zachęcam i polecam….

4. Przygotowujemy się jako wspólnota parafialna do Roku Świętego 2025, w związku z tym, po zachęcie Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, po naszej parafii będzie wędrował obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jako patronki naszej diecezji.

Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii rozpocznie peregrynację od Rekolekcji Wielkopostnych 25 lutego br. i zostanie przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. W Środę Popielcową po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc Ukrainie. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

6. „Błogosławione wdowieństwo” – Msza św. dla wdów i wdowców w czwartek (15.02) o godz. 16.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

7. Pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Józefę Krawczyk z Pogorzelic, lat 89. Dobry Jezu, a nasz Panie….

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności