Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Bogusławy i Jana Dominieckich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Teresy i Marcelego Rapaskich oraz Bogusławy i Stanisława Rapalskich. Bóg zapłać!

Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego, za modlitwę, Waszą obecność, przystępowanie do Komunii Św., lektorom, kantorom – inicjującym śpiew, ministrantom, oraz naszym Strażakom za wartę honorową przy Grobie Pańskim, Róży Różańcowej, oraz wszystkim zaangażowanym. Bóg zapłać.

Bóg zapłać Parafianom, którzy złożyli przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – 10 osób., wytrwajcie w modlitwie za każde z tych dzieci poczętych, a nienarodzonych.

W minionym tygodniu została zamontowana tablica na ścianie kościoła parafialnego w Leśnicach informująca o tytule świątyni i parafii, oraz godzinach Mszy św. Bardzo dziękuję naszemu Parafianinowi z Leśnic za profesjonalny montaż.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – tzw. Drugi Dzień Świąt – Msze św. wg porządku niedzielnego: 9.00 i 12.00 w Leśnicach oraz 10.30 w Pogorzelicach. Tradycyjnie zbieramy ofiary do puszki po Mszy św. na KUL. Bóg zapłać.
  • wtorek rocznica śmierci św. Jana Pawła II (2025 r.),
  • środa imieniny Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, pamiętajmy o ks. biskupie w modlitwie.
  • za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – przed Mszą św. o godz. 9.00 i 10.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, proszę o prowadzenie Róże Różańcowe.

Za tydzień przed Mszą św. o godz. 9.00 w Leśnicach procesja wielkanocna. Proszę i zachęcam do pomocy w jej zorganizowaniu, oraz śpiewie.

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Za tydzień po Mszy św., zbieramy ofiary do puszki na cele charytatywne. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej,

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, za wszystkie życzenia z okazji ustanowienia sakramentu kapłaństwa oraz Świąt, za modlitwy i życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Niech Zmartwychwstały Jezus nas umacnia…

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności