Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkanocy – 14.04.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Grażyny i Jarosława Greszta; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Anetty i Piotra Wójcik oraz Mirosławy Grzesik. Bóg zapłać!

• poniedziałek – po Mszy św. ARORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do godz. 18.00.

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach. Obecnie obraz ikona peregrynuje po rodzinach w Pogorzelicach.

5. Za tydzień w niedzielę, 21 kwietnia po raz ósmy w naszym regionie odbędzie się akcja ruchu hospicyjnego POLA NADZIEI. Po mszach wolontariusze Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne będą dzielić się żonkilem – symbolem nadziei i pamięci o osobach chorych, cierpiących i potrzebujących naszego wsparcia. Dziękujemy w tym dniu za każdy gest hojności.

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Zapraszamy Rodziców oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na nieobowiązkowe spotkanie, które organizuje wspólnota „Dla Nas Abba” w dniach 19-20 kwietnia br. w szkole w Łęczycach. Piątek godz. 18.00-20,30, sobota godz. 16.00-20.00. Przygotowane są: konferencje, świadectwa, śpiew, integracja przy kawie, opieka i zajęcia dla dzieci. Zgłoszenie po nr tel. 504 672 799. Serdecznie zapraszamy.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.