Ogłoszenia parafialne na 8 Niedzielę Wielkanocy – Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzicom Dzieci przygotowującym się do I Komunii Świętej; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kingi i Dariusza Krawczyk, oraz Agnieszki i Wiesława Damaszke. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję naszemu parafianinowi z Leśnic za odnowienie i nadanie nowego blasku chrzcielnicy z kościoła parafialnego w Leśnicach. Dziękuję za podjęty trud oraz profesjonalną pracę renowacyjną. Niech służy wszystkim przyjmującym łaskę sakramentu chrztu świętego.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00, Spowiedź kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodzin w poniedziałek od godz. 16.30 w kościele w Leśnicach,
  • środa J.E. ks. biskup Arkadiusz Okroj udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w kościele NSPJ w Lęborku o godz. 18.00,
  • czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,
  • niedziela – uroczystość Trójcy Najświętszej – kończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej – Uroczysta I Komunia Święta w Leśnicach o godz. 12.00.

3. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1600 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach. Obecnie obraz ikona peregrynuje po rodzinach w Pogorzelicach.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

6. Zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 18.15 do kościoła w Leśnicach. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

8. Zapraszam WSZYSTKICH RODZICÓW dzieci I Komunijnych do sprzątania i dekorowania naszego kościoła parafialnego w piątek o godz. 17.30.

9. Spowiedź dzieci i rodzin przeżywających I Komunię Św. w sobotę o godz. 9.00 w Leśnicach. Dzieci przychodzą odświętnie ubrane (galowo), ale nie w alby.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności