Ogłoszenia parafialne na 10 Niedzielę Zwykłą – 09.06.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Anny i Michała Pobiedzińskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marzanny i Piotra Kalinowskich, oraz Doroty i Janusza Raguza. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za tak piękny i liczny udział w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję niosącym chorągiew, służbie liturgicznej, dzieciom I Komunijnym, dziewczynkom starszym i młodszym za sypanie kwiatków, dziękuję prowadzącym śpiew w czasie procesji, Róży Różańcowej z Leśnic, wszystkim wiernym. Dziękuję za udekorowanie domów na te ważne dni. Niech Jezus Chrystus wszystkim błogosławi.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
  • czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na RÓŻANIEC FATIMSKI,
  • piątek wspomnienie  bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

3. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Czerwcowe.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się w Lęborku w dniu 23 czerwca 2024 r. – Dzień Ojca. O godz. 10.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba Ap., następnie o godz. 11.00 masz dla Życia i Rodziny na Placu Pokoju, o godz. 12.30 piknik rodzinny na boisku przy SP nr 3. Serdecznie zapraszamy.

7. Osoby wylosowane i nagrodzone z naszej parafii w konkursie „Logo ze skarbonki” jałmużny wielkopostnej: Bogusława Rapalska z Pogorzelic, Zofia Maszota z Leśnic. Serdecznie gratulujemy!

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności