XXIII Światowy Dzień Chorego

Diecezji Pelplińskiej po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Chorego, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień pisze o pomocy cierpiącym jako drodze uświęcenia.

Nie mogąc ogarnąć działaniem wszystkich chorych, pragniemy skoncentrować się na dzieciach, które otrzymają w tym dniu specjalnie przygotowany prezent. W naszej diecezji akcja ta zostanie przeprowadzona w 11 szpitalach dla około 500 dzieci.

Do udziału w tym przedsięwzięciu na terenie diecezji niezbędne jest zaangażowanie Księży – kapelanów szpitali oraz wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

W związku z powyższym prosimy Księży kapelanów o potwierdzenie ilości dzieci w szpitalach (do 28 stycznia) oraz kontakt z wolontariuszami SKC i PZC, którzy pomogą w organizacji i przeprowadzeniu spotkań z dziećmi w szpitalach.

(www.diecezja-pelplin.pl)

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności