Informacja o pogrzebie Księdza Proboszcza

ks. proboszcz Antoni Firmanty

W dniu 23 stycznia 2016 roku zmarł w 64 roku życia i 38 roku kapłaństwa, śp. ks. Antoni Firmanty, kapłan diecezji sandomierskiej, obecnie proboszcz parafii pw. MB Częstochowskiej w Leśnicach.

Eksporta pod przewodnictwem ks. kan. Henryka Krenczkowskiego – dziekana dekanatu lęborskiego – odbędzie się we wtorek, dnia 26 stycznia 2016r. o godz. 18:00.

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla sprawowana będzie w Leśnicach w środę, dnia 27 stycznia 2016r. o godz. 12:00.

Po Mszy świętej ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do Szumska (diecezja sandomierska), gdzie 28 stycznia 2016r. o godzinie 12.00 w parafii pw. św. Stanisława odbędą się dalsze uroczystości. Ciało zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Szumsku.

Zapraszając do udziału w liturgii pogrzebowej śp. ks. Antoniego w duchu kapłańskiej solidarności, polecamy Go w naszych modlitwach Bożemu Miłosierdziu.

Requiescat in pace

Ks. Adam Kałduński