Zaproszenie na ogólnopolskie uroczystości 1050 lecia Chrztu Polski

Czcigodni Księża,

W dniach od 14 do 16 kwietnia 2016 roku, w Gnieźnie i w Poznaniu, odbywać się będą ogólnopolskie uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski. To ważne wydarzenie dla całego Kościoła w naszej Ojczyźnie.

Jako prezydium Konferencji Episkopatu Polski chcielibyśmy zaprosić całą Wspólnotę Parafialną, przedstawicieli grup, stowarzyszeń, wspólnot i ruchów katolickich oraz osoby indywidualne do włączenia się w jubileuszowe świętowanie.

Ze względu na spodziewaną, znaczną liczbę uczestników uroczystości w Gnieźnie i w Poznaniu 14 i 15 kwietnia br., i ograniczoną liczę miejsc, dniem dedykowanym na wspólne świętowanie – przeznaczonym dla grup parafialnych, męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych, wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich, seminariów zakonnych i diecezjalnych oraz osób indywidualnych – będzie16 kwietnia 2016 roku. Świętować będziemy w Poznaniu, na stadionie miejskim, gdzie – przez cały dzień – dziękować będziemy Bogu za dar Chrztu.

Wśród Gości obecni będą: Legat Papieski, członkowie Konferencji Episkopatu Polski, przedstawiciele episkopatów krajów europejskich, biskupi polskiego pochodzenia z całego świata, przedstawiciele Polskich Misji Katolickich, ogólnopolskich instytucji kościelnych, w tym uniwersytetów i wydziałów teologicznych oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym Marszałkowie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

Dziękczynienie za Chrzest Polski ma być całodniowym świętowaniem, a spotkanie podzielono na trzy zasadnicze części:
Godz. 10.50 – Świętowanie jubileuszowe „Gdzie chrzest, tam nadzieja”
Godz. 14.00 – Eucharystia z chrztem dorosłych i posłaniem, pod przewodnictwem Legata Papieskiego
Godz. 19.00 – Historyczny quiz multimedialny „Człowiek 1050-lecia”
Godz. 19.45 – Musical „Jesus Christ Superstar”, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Aby wejść na stadion i wziąć udział w wydarzeniach, należy posiadać kartę wstępu, którą można otrzymać po rejestracji na stronie internetowej www.stadion2016.pl. Tam też można odnaleźć najświeższe informacje dotyczące wydarzenia.

Wszystkich, raz jeszcze, bardzo serdecznie zapraszamy.

Oczekując na radosne spotkanie z serca błogosławimy,

Podpisali:
Abp Stanisław Gądecki  – Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP
Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Łódzki, Zastępca Przewodniczącego KEP
Bp Artur G.  Miziński – Sekretarz Generalny KEP

Warszawa, dnia 25 stycznia 2016r.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności