Podziękowanie za udział w Mszy św. pogrzebowej

W imieniu Naszej pogrążonej w bólu, ale też żyjącej nadzieją na spotkanie z bliskimi w niebie, rodzinie parafialnej, pragniemy podziękować Wszystkim za udział w uroczystościach Mszy św. pogrzebowej naszego umiłowanego śp. Księdza Proboszcza Antoniego, za modlitwę i wszelkie życzliwe słowa.

Nasza obecność była wielkim duchowym wsparciem i najpiękniejszym darem jaki mogliśmy złożyć w tej ostatniej ziemskiej drodze dla Naszego Księdza Proboszcza Antoniego. Dziękujemy serdecznie także wszystkim tym, którzy nie mogąc uczestniczyć w Mszy św., towarzyszyli Naszej społeczności w swoich modlitwach o spokój duszy Księdza Antoniego.

Bóg zapłać Naszemu Księdzu Biskupowi Wiesławowi Śmiglowi, za dar Mszy św. i wygłoszone Słowo Boże. Eucharystia jest najcenniejszym darem, jaki My, żywi możemy ofiarować tym, którzy wyprzedzili nas w drodze do Niebieskiej Ojczyzny. Obecność Księdza Biskupa była dla Nas dużym przeżyciem i docenieniem roli śp. Księdza Proboszcza Antoniego w jego dążeniach dla dobra Naszej skromnej parafii. Dziękujemy, że mimo licznych zajęć Ksiądz Biskup mógł być razem z Nami w tych trudnych dla Nas chwilach.

Na ręce księdza dziekana Henryka Krenczkowskiego składamy serdeczne „Bóg zapłaćwszystkim przybyłym księżom, za dar Mszy św. złożony w intencji śp. Księdza Antoniego.

Pragniemy podziękować z całego serca rodzinie Księdza Antoniego: bratu, bratankowi i najbliższym, za obecność i wspólną modlitwę nad trumną śp. Księdza Proboszcza.

Serdecznie dziękujemy Naszym samorządowcom, radnym, sołtysom, dyrektorom – Nadleśnictwa Lębork i Zespołu Szkół w Leśnicach wraz z gronem pedagogicznym, za dar pamięci i modlitwę.

Pragniemy podziękować również tym, którzy włączyli się w czynne przygotowanie całej ceremonii żałobnej: strażakom, harcerzom, policjantom i pracownikom zakładu pogrzebowego.

Nie chcielibyśmy nikogo pominąć dlatego – „Wszystkim za wszystko dziękujemy“. Niech Bóg Wam wynagrodzi Waszą życzliwość okazaną Naszemu śp. Księdzu Antoniemu i Nam – parafianom pogrążonym w żałobie.

Jezus Miłosierny, którego Nasz śp. Ksiądz Proboszcz Antoni tak bardzo ukochała, zaprosił go do siebie na ucztę. Kochany Księże Antoni, dziękujemy Ci za wychowanie, dziękujemy za Twoją miłość, współczucie i wyrozumiałość. Dziękujemy za przykład żywej wiary i ufnej modlitwy, dzięki której wypraszałeś Nam potrzebne łaski, ale które ofiarowałeś także jako zadośćuczynienie za Nasze grzechy. Księże Antoni, dziękujemy za Twoją modlitwę za nas, za troskę o Naszą miłość do Pana Boga, do Kościoła, do Matki Najświętszej, do każdego człowieka. Ufamy, że nadal będziesz Nas wspierał modlitwą, ale tym razem już z Domu Naszego Ojca. Dziękujemy za Twoje mądre wskazówki i zachęty.

Księże Antoni, przychodzi chwila ziemskiego rozstania. Dziękujemy Ci za wszystko, a Miłosiernego Boga prosimy pokornie o miejsce dla Ciebie w zaciszu Nieba. Wierzymy, że On pozwoli Ci powitać Nas kiedyś, gdy i my tam przybędziemy. Spoczywaj w pokoju!

Nie mówimy: żegnaj, ale – do zobaczenia w domu Ojca, w szczęśliwej wieczności!

GALERIA ZDJĘĆ

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności