Ingres bp. Wiesława Śmigla – Toruń – 10 grudnia 2017

Uroczysty ingres bp. Wiesława Śmigla, nowego biskupa diecezji toruńskiej, do Bazyliki Katedralnej pw. św Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia 2017 roku o godz. 12:00.

Papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla nowym biskupem toruńskim 11 listopada. Zastąpi on bp. Andrzeja Suskiego, który przechodzi na emeryturę.

Ingres bp. Śmigla do katedry w Toruniu będzie miał miejsce 10 grudnia. Poprzedzi go czuwanie 9 grudnia w kościele akademickim pw. Ducha Świętego na Starym Rynku w Toruniu, w dniu imienin nowego Biskupa Toruńskiego. Organizuje je pod hasłem „Stałem się wszystkim dla wszystkich…” (1 Kor 9, 22) Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej KOTWICA oraz Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Toruńskiej. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i zakończy Mszą św. o godz. 20.

Bp Wiesław Śmigiel urodził się 3 stycznia 1969r. w Świeciu. Jest doktorem hab. teologii, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, Rady KEP ds. Rodziny, Komisji Duszpasterstwa, Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą, przewodniczącym Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi. Jego dewiza biskupia to Omnibus omnia factus (Stawszy się wszystkim dla wszystkich). Na tarczy jego herbu biskupiego znajduje się miecz, który symbolizuje Słowo Boże.

Bp Wiesław Śmigiel – po kanonicznym objęciu diecezji toruńskiej – będzie najmłodszym biskupem na czele polskiej diecezji i jednym z najmłodszych biskupów diecezjalnych w Europie.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności