Życzenia Biskupa Pelplińskiego z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego

Życzenia Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego 2018 roku.

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

NA   BOŻE   NARODZENIE   2018R.

Siostry i Bracia!

Śpiewając w tych dniach kolędę „Bóg się rodzi” z tekstem Franciszka  Karpińskiego, nie możemy nadziwić się zestawieniu sprzeczności, jakie podkreślają cud narodzenia Pana: moc truchleje, blask ciemnieje, a nieskończony ma granice. W świątecznej, niezwykle radosnej i rodzinnej atmosferze nie możemy zapomnieć o Bożym Narodzeniu, pełnym paradoksów i sprzeczności według ludzkich kryteriów. Wszechmogący Pan mógł bowiem wybrać inne okoliczności pojawienia się na świecie jako człowiek. Zdecydował się jednak przyjść jako potrzebujące opieki niemowlę,  jako płaczące dziecko, które nie kojarzy się z potęgą i mocą, ale miłością i słabością. W ten sposób przychodzi dzisiaj i do nas. Przyjmijmy Go właśnie takim.

Życzę nam wszystkim otwartości na Chrystusa Pana: pełnego pokory w Eucharystii, czułego i przebaczającego w sakramencie spowiedzi,  potrzebującego  miłości i miłosierdzia w przychodzącym człowieku. Niech czas świąt będzie budowaniem więzów rodzinnych oraz pogłębianiem wzajemnych międzyludzkich i przyjacielskich    relacji. Niech będzie czasem przebaczenia i pojednania – również na poziomie społecznym – wpisując się w  świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez  naszą Ojczyznę. Niech będzie doświadczeniem bliskości Boga, który jest Miłością i rozprasza ciemności. Wszystkim życzę – błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

                                                                                      Wasz biskup Ryszard  

Pelplin, dnia 25.12.2018 r.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności