Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Kowalewskich z Leśnic; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Zakolskich i Czubaty. Bóg zapłać!

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego, zarówno w Leśnicach, jak i Pogorzelicach oraz za posprzątanie kościołów i zagrabienie terenu wokół nich. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Dziękuję Paniom za ofiarowanie kwiatów oraz za ich nasadzenie przy grocie Matki Bożej oraz koło wejścia do kościoła. Bóg zapłać!

Dziękuję za troskę i udekorowanie krzyża przy plebanii w Leśnicach. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję Państwu Ludwice i Leszkowi Grubba z Luzina za ufundowanie wiecznej lampki do kościoła w Pogorzelicach. Dziękuję Panu Krzysztofowi Sowińskiemu za jej podłączenie. Bóg zapłać!

Zakupiłem cyborium do rozdawania Komunii Świętej pod dwiema postaciami: Ciała i Krwi Chrystusa, abyśmy mogli przyjmować Eucharystię podczas ważnych uroczystości w ten sposób.

Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego, za modlitwę, Waszą obecność, przystępowanie do Komunii Św., lektorom, lektorkom, kantorom – inicjującym śpiew, ministrantom oraz naszym Strażakom za wartę honorową przy Grobie Pańskim oraz wszystkim zaangażowanym. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

poniedziałek  wielkanocny – tzw. Drugi Dzień Świąt – Msze św. wg porządku niedzielnego: 9:00 i 12:00 w Leśnicach oraz 10:30 w Pogorzelicach. Tradycyjnie zbieramy ofiary do puszki po Mszy św. na KUL. Bóg zapłać.

Tego dnia nasza parafia uczestniczy w „Moście modlitewnym” w intencji WSD w Pelplinie.

– za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – przed Mszą św. o godz. 9:00 i 10:30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień przed Mszą św. o godz. 9:00 w Leśnicach procesja wielkanocna. Proszę i zachęcam do pomocy w jej zorganizowaniu oraz śpiewie.

3. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź II:

Kacper Mielewczyk, zam. parafia Białogarda, kawaler

Wiktoria Kuryło, zam. parafia Leśnice, panna

5. Mamy świąteczny nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych w piątek, o godz. 16:15 do kościoła w Leśnicach.

7. Od przyszłej niedzieli, przez kolejne dwie niedziele po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1300 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

8. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Leokadia Staszewska z Pogorzelic, lat 85. Różaniec codziennie o godz. 17:00 w kościele w Pogorzelicach, a pogrzeb w kościele św. Maksymiliana („na cmentarzu”) w środę o godz. 14:30.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, za wszystkie życzenia z okazji ustanowienia sakramentu kapłaństwa oraz Świąt, za modlitwy i życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Niech Zmartwychwstały Jezus nas umacnia…

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności