Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

             

              Moi kochani Parafianie!

Znaleźliśmy się w oku cyklonu – zaraza ogarnia cały świat.

Pan Jezus, który do końca nas umiłował pragnie, abyśmy w tym czasie niepokoju wyraźniej dostrzegli wartość i sens naszego życia.

Dał nam wielką Łaskę, że możemy iść razem z Nim i dźwigać swój krzyż. Nie zmarnujmy tego czasu. Pytajmy się Pana Jezusa: Czego oczekujesz od nas Panie? Czy chcesz abyśmy bardziej kochali swoich najbliższych? Abyśmy odkryli wartość bycia z naszą rodziną? Czy czekasz, abyśmy odnaleźli najgłębszy sens przykazania Nie zabijaj!? Abyśmy umieli być posłuszni bez reszty, tym którzy pragną nas uchronić przed zarazą. Abyśmy umieli być wdzięczni wszystkim, którzy nie szczędzą sił i zdrowia a nawet życia, abyśmy my mogli żyć.

Panie Jezu Ty najlepiej wiesz, że nikt i nic nie zdoła nas odłączyć od Twojej Miłości – żadna choroba, żaden wirus nie oddali nas od ciebie. Co więcej ufamy, że pogłębi naszą wiarę i miłość ku Tobie i ku naszej Matce – Patronce naszej parafii.

Drodzy parafianie w każdej rodzinie macie mój obrazek Jezusa Miłosiernego z tą najpiękniejszą modlitwą: Jezu ufam Tobie, Jezu Kocham Ciebie!

Mówcie Panu Jezusowi od rana aż do wieczora tak długo, aż wreszcie w pełni zaufacie Panu Jezusowi i okażecie Mu swoją miłość w tym trudnym czasie – zachowując polecenia naszych władz świeckich i naszego ks. Biskupa Ryszarda.

Proszę was, abyście razem ze mną trwali na modlitwie najpierw dziękczynnej. Dziękujmy Panu Bogu, za to że dał nam ludzi mądrych, ofiarnych, ludzi głębokiej wiary.

Mam tu na myśli najpierw Pana Ministra Zdrowia i całą ekipę lekarzy, Pań pielęgniarek, Pań salowych i wszystkich, którzy się pochylają nad chorymi. Mam też na myśli Pana Prezydenta i Pana Premiera. Otoczmy ich szczególną modlitwą.

Proszę was łączcie się ze mną w modlitwie błagalnej w intencji dotkniętych chorobą, w intencji ich rodzin i za wszystkich, którzy już umarli z powodu tej zarazy.

Codziennie będę z Panem Jezusem i z Wami:

Na modlitwie Anioł Pański o godz. 6.00; 12.00; 18.00.

Będę pamiętał o was w każdej Mszy św. w Niedzielę o godz. 9.00 i 12.00 w Leśnicach oraz o godz. 10.30 w Pogorzelicach.

W ciągu tygodnia zaś we Mszach św. o godz. 9.00 we wtorek i czwartek, a o godz. 18.00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę w Leśnicach.

Okazja do Spowiedzi św. będzie 30 min. przed rozpoczęciem Mszy św. Proszę abyście byli ze mną

Proszę, abyście byli ze mną w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej w środę o godz. 17.00 w Pogorzelicach oraz w piątek o godz. 18.00 w Leśnicach.

O 20.30 przed Najświętszym Sakramentem na modlitwie różańcowej w kościele w Leśnicach.

Zarazem jednak proszę was serdecznie pozostańcie w domu. Na Mszę świętą, czy to w Niedzielę czy w ciągu tygodnia, zapraszam jedynie tych parafian, w których intencji sprawowana jest Najświętsza Ofiara.

Wszystkie Msze św. i Nabożeństwa Wielkopostne będę odprawiał zgodnie z naszym kalendarzem parafialnym.

Bardzo was proszę, abyście z cierpliwością i nadzieją przeczekali ten trudny czas.

Pozostańcie w domu!

Korzystajcie z możliwości, jakie dają dziś Środki Masowego Przekazu! Zwłaszcza starajcie się uczestniczyć w transmisjach Mszy św. Niedzielnych. Bądźcie razem całą rodziną na modlitwie.

Kościół jako nasza kochająca Matka, w tym czasie zarazy pozwala nam uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Proszę poszukajcie w Internecie tych możliwości i korzystajcie z nich obficie.

Nie martwcie się o kolektę niedzielną – przyjdzie na to czas.

W Pogorzelicach dopilnujcie najmłodszego ministranta Filipa. Nie pozwólcie mu przyjść do kościoła – bo mnie już nie słucha.

Adamowi i Ignacemu ministrantom z Leśnic dziękuję za to, że codziennie są ze mną przy Ołtarzu Pańskim.

Zaraza szybko przejdzie, a my będziemy mieli czyste sumienie, że zrobiliśmy wszystko jako Dzieci Boże, aby chronić nie tylko siebie, ale co jest szczególnie ważne, również naszych bliźnich.

Wasz duszpasterz ks. Stanisław.   

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności